1. Serenti, temel amacı insanları bilgilendirmek, bilinçli ve ülkesini seven kuşaklar yetiştirmek, tarihi herkese sevdirmek amacını taşıyan, kâr amacı gütmeyen antiemperyalist, Atatürkçü, milliyetçi bir tarih-siyaset-kültür sitesidir.
  2. Bu sitede yayınlanan yazılar/yorumlar yazarın kendi düşüncelerini yansıtmakta olup hiçbir şekilde site yönetimini bağlamaz.
  3. Yayınlanan yazılardan/yorumlardan doğan cezai yükümlülük yazının/yorumun yazarına aittir.
  4. Sitemiz telif haklarına saygılı olup, telif hakkı sahibinin izni alınmayan yazıları yayınlamaz. Eğer bir yazının telif hakları size aitse  ve siteden kaldırılmasını istiyorsanız lütfen telif hakkı olduğunu düşündüğünüz yazının altına geçerli e-postanız ile yorum yapınız
  5. Sitemizin kullanımı ile ilgili tüm sorumluluk kullanıcıya ait olup, sitemizin kullanımından doğacak zararlardan Serenti yönetimi sorumlu değildir. Serenti yönetimi bilinçli olarak hiçbir biçimde kullanıcılarına zarar verebilecek bir işleme ya da yönlendirmeye izin vermeyeceğini taaddüt eder. 3. kişilerden kaynaklanan zararlardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.
  6. Kaynak yazıya bağlantı vermek şartıyla sitemizde yayınlanan materyallerin başka bir sitede kullanılması serbesttir.
  7. Sitemizi kullanan herkes yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır.